Меню Закрити

Відбулася ІІ Міжнародна наукова конференція «Штучний інтелект у науці та освіті» (AISE 2025)

15 квітня 2025 р. було проведено ІІ Міжнародну наукову конференцію «Штучний інтелект у науці та освіті» (AISE 2025).

Організатори конференції:

  • Інститут цифровізації освіти НАПН України,
  • Київський столичний університет імені Бориса Грінченка,
  • Державний заклад «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського»,
  • Державний університет «Житомирська політехніка»,
  • ДНУ «Український інститут науково-технічної експертизи та інформації»,
  • ADA University (Азербайджан),
  • ВГО «Інноваційний університет»,
  • Центр інформаційно-аналітичного та технічного забезпечення моніторингу об’єктів атомної енергетики НАН України,
  • ДВНЗ «Ужгородський національний університет»,
  • Kaunas University of Technology (Kaunas, Lithuania)
  • European Humanities University (Vilnius, Lithuania)
  • Державний університет «Київський авіаційний інститут»
  • Харківський національний економічний університет імені Семена Кузнеця.

Місією конференції було висвітлення особливостей та напрямів застосування проривних технологій штучного інтелекту (ШІ) у наукових дослідженнях, економіці та освітніх практиках.

Модерацію конференції здійснювали Анна ЯЦИШИН та Марія ШИШКІНА (Інститут цифровізації освіти НАПН України). Захід розпочався з вітальних слів та дискусії «Вплив штучного інтелекту на освіту і науку», до якої долучилися: Володимир ЛУГОВИЙ (Президія НАПН України); Олег СПІРІН (Інститут цифровізації освіти НАПН України); Олександр ПОПОВ (Центр інформаційно-аналітичного та технічного забезпечення моніторингу об’єктів атомної енергетики НАН України); Володимир КАМИШИН та Богдан АВРАМЧУК (ДНУ «Український інститут науково-технічної експертизи та інформації»); Андрій КРАСНОЖОН та Ганна МУЗИЧЕНКО (Державний заклад «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського»); Тетяна ВАКАЛЮК (ДУ «Житомирська політехніка»); В’ячеслав ОСАДЧИЙ (Київський столичний університет імені Бориса Грінченка); Тарас ГРЯДІЛЬ (ДВНЗ «Ужгородський національний університет»); Олександр БОБАРЧУК (ДУ «Київський авіаційний інститут»).

Продовжилась конференція пленарними доповідями:

  • «Reconstructing AI», Keith L. Downing, Norwegian University of Science and Technology;
  • «From mathematics education to ai education: teaching and learning», Xavier Fernando Cuauhtémoc Sánchez Díaz, Norwegian University of Science and Technology;
  • «Критичний розгляд поняття “свідомість” у сучасній методології штучного інтелекту», Андрій ШЕВЦОВ, ДНУ «Центр інноваційних технологій охорони здоров’я» Державного управління справами;
  • «Етичні аспекти використання штучного інтелекту в економіці для протидії корупції: захист прав людини», Олег ЗАЯРНИЙ, Київський національний університет імені Тараса Шевченка;
  • «Використання цифрових інструментів та інструментів ШІ для оцінювання та взаємооцінювання студентських робіт», Катерина НЕДЯЛКОВА, ДЗ «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського»;
  • «Використання ШІ в процесі комерціалізації результатів наукових досліджень», О. БОНДАРЧУК, Д. ОГРЕНИЧ, Одеський національний економічний університет;
  • «Штучний інтелект чи Гіппократ: кому належить прогрес майбутнього медицини? Мистецтво лікування та освіти в епоху штучного інтелекту. Штучний інтелект – новий бог медицини?», Тарас ГРЯДІЛЬ, ДВНЗ «Ужгородський національний університет»;
  • «Applications of artificial intelligence in engineering design», Andriy KASHYRSKYY, Institute for Future Intelligence.

Також у межах конференції було проведено два майстер-класи«Використання інструментів генеративного ШІ у науково-педагогічній діяльності» (ведуча Катерина ОСАДЧА) та «Основи використання генеративного штучного інтелекту для розробки застосунку із ШІ» (ведучий Олександр ЧОРНИЙ).

Після майстер-класів відбулися 4 секційні засідання, де учасники конференції представляли свої доповіді та ділилися практичним досвідом застосування різних сервісів ШІ.

Секція 1. Штучний інтелект в освіті. Модератори: Марія ШИШКІНА та Валентина КОВАЛЕНКО (Інститут цифровізації освіти НАПН України).

Секція 2. Штучний інтелект у науці. Модератори: Андрій ЯЦИШИН (Центр інформаційно-аналітичного та технічного забезпечення моніторингу об’єктів атомної енергетики НАН України) та Тарас ГРЯДІЛЬ (ДВНЗ «Ужгородський національний університет»).

Секція 3. Штучний інтелект в економіці. Модератори: В’ячеслав ОСАДЧИЙ (Київський столичний університет імені Бориса Грінченка) та Анна ЯЦИШИН (Інститут цифровізації освіти НАПН України).

Секція 4. Нейронні мережі та машинне навчання. Модератори: Тетяна ВАКАЛЮК (ДУ «Житомирська політехніка») та Андрій ТУЖИКОВ (ДЗ «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського»).

Під час підведення підсумків конференції модератори секцій окреслили основні аспекти, що були озвучені у доповідях учасників та запропонували додати до резолюції конференції декілька важливих пунктів щодо використання ШІ в науці та освіті.

Статистичні відомості про конференцію: 267 осіб зареєструвалося на конференцію (виявили бажання, зацікавилися тематикою); 217 доповідей включено до Програми конференції; 170 (+) учасників майстер-класів.

Конференція стала платформою для стимулювання дискусій, сприяння зміцненню співпраці між науковими установами, закладами вищої освіти та громадськими науковими організаціями, а також розвитку інноваційних рішень у сфері ШІ для науки, економіки та освіти.

Сертифікати учасників конференції та відвідувачів майстер-класів можна буде завантажити після 1 травня 2025 р. з гугл-диску за покликанням, що буде розміщено на сайті конференції (https://sites.google.com/view/aise-2025).

Дякуємо всім учасникам конференції за вашу зацікавленість, подані матеріали, представлені доповіді, конструктивні дискусії та обмін досвідом!

Уклінно вдячні Збройним силам України за можливість проводити подібні заходи на рідній землі!

Сайт конференції: https://sites.google.com/view/aise-2025