Меню Закрити

Участь у двох міжнародних воркшопах

Старший науковий співробітник відділу технологій захисту довкілля та радіаційної безпеки ЦІАТЗМОАЕ НАН України, доктор технічних наук, доцент Теодозія Яцишин взяла участь у двох міжнародних воркшопах: 11-13 березня 2024 р. у TU Delft (м. Делфт, Нідерланди) та 14-15 березня 2024 р. у Université libre de Bruxelles (місто Брюссель, Бельгія).

Участь у двох міжнародних воркшопах
Участь у двох міжнародних воркшопах

Основними тематиками воркшопів, що відбувалися в межах проєкту Еразмус+ “Open Science for Ukrainian Higher Education System” (Open4UA), були впровадження принципів відкритої науки та реформування оцінювання наукової діяльності. Програма включала обговорення різних аспектів, важливих для впровадження відкритої науки, серед яких: інфраструктура управління дослідницькими даними, роль цифрових центрів компетенції, формування та підтримка відкритих наукових спільнот, формулювання політики, що сприяє просуванню практик відкритої науки.

У робочих групах воркшопів були представники Міністерства освіти та науки України, Національного фонду досліджень України, вітчизняних закладів вищої освіти, наукових установ і громадських організацій. Серед іноземних установ були учасники з Делфтського технічного університету (Нідерланди), «Електронна інформація для бібліотек» (EIFL, Нідерланди), Вільного університету Брюсселя (Бельгія), Європейської ради здобувачів наукових ступенів та молодих вчених (Бельгія), Люблянського університету (Словенія) та Медичного центру Університету Амстердама (Нідерланди). Європейські колеги, що репрезентували різні інституції, ініціативи та проєкти у сфері оцінки наукових досліджень, а саме CoARA, SF DORA, Coallition S, Technopolis Group, поділилися власними методиками оцінювання якості досліджень та особливостями впровадження цих практик на інституційному та національному рівнях.

Результатами даних воркшопів стали пропозиції щодо впровадження відкритої науки та удосконалення методики оцінювання дослідницької діяльності, що мають бути враховані Міністерством освіти та науки України при розробці відповідних законодавства та  політики.