У рамках проведення заходів, приурочених до відзначення 38-х роковин із дня Чорнобильської катастрофи, керівництво Центру інформаційно-аналітичного та технічного забезпечення моніторингу об’єктів атомної енергетики Національної академії наук України запросило доктора Норберта Молітора – визнаного у світі експерта з поводження з радіоактивними відходами та фахівця з радіаційної безпеки –виступити у ролі спікера і зробити науково-просвітницьку лекцію для усіх бажаючих щодо шляхів вирішення проблем радіаційного забруднення довкілля, спричиненого катастрофою. Спікер розповів, до яких саме наслідків призвела Чорнобильська катастрофа, які короткотермінові і довготермінові заходи заплановані щодо мінімізації ризиків катастрофи для навколишнього природного середовища та здоров’я населення. Лектор поділився таймлайном і бюджетом всіх проєктів, які були реалізовані в зоні, і які ще тільки плануються до реалізації. Доктор Н. Молітор розповів, яких пошкоджень зараз зазнали унікальні лабораторії в Чорнобильській зоні відчуження (ЧЗВ), і що зараз є необхідним розвивати системи дистанційного радіаційного моніторингу на базі БПЛА для забезпечення безпеки операторів, людей, які працюють в ЧЗВ, і для того, щоб мати можливість володіти інформацією про сучасний стан справ та зробити нові карти розподілу дозового навантаження в ЧЗВ.




У лекції взяли участь працівники Центру інформаційно-аналітичного та технічного забезпечення моніторингу об’єктів атомної енергетики НАН України, Інституту електродинаміки НАН України, Національного авіаційного університету та Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.




Щиро вдячні нашим ученим та студентам за участь у лекції!
Окрема подяка доктору Норберту Молітору за час та бажання поділитися своїми знаннями і досвідом з усіма учасниками даного заходу.