Меню Закрити

Центр став співорганізатором Міжнародної наукової конференції «Штучний інтелект у науці та освіті» (AISE 2024)

Центр став співорганізатором Міжнародної наукової конференції «Штучний інтелект у науці та освіті» (AISE 2024)

1 березня 2024 р. відбулася Міжнародна наукова конференція «Штучний інтелект у науці та освіті» (AISE 2024), організаторами якої стали ДНУ «Український інститут науково-технічної експертизи та інформації», Інститут цифровізації освіти НАПН України, Державний університет «Житомирська політехніка», ADA University (Azerbaijan), Центр інформаційно-аналітичного та технічного забезпечення моніторингу об’єктів атомної енергетики Національної академії наук України та інші організації та заклади вищої освіти.

Місією конференції було висвітлення особливостей та напрямів застосування сучасних технологій штучного інтелекту (ШІ) у наукових дослідженнях, економіці та освітніх практиках.

У ході панельної дискусії «Вплив штучного інтелекту на зміни у змісті та методології навчання й наукових досліджень» учасники поділилися своїми думками з приводу наступних важливих питань в сфері застосування ШІ:

  • Які виклики можуть виникнути при впровадженні ШІ в освіту?
  • Які зміни в навчальних програмах та наукових дослідженнях вже відбулися завдяки впровадженню ШІ?
  • Яку роботу вчителя/викладача вже може замінити ШІ?
  • У чому полягає індивідуалізація навчання завдяки ШІ?
  • В яких інноваційних напрямах найбільш доречний ШІ на даному етапі, а які ще вважаються перспективними?
  • В яких галузях наукових досліджень ШІ може дати найбільший ефект?
  • Генеративний ШІ та академічна доброчесність.

Також учасники поділилися власним досвідом та поінформували про роботу установ, які вони представляли, щодо розробки, впровадження та використання ШІ в освіті й науці.

Центр став співорганізатором Міжнародної наукової конференції «Штучний інтелект у науці та освіті» (AISE 2024)

Після панельної дискусії відбулися цікаві пленарні доповіді Катерини Осадчої (Trondheim, Norway) «Generative AI vs. Human in Digital Design», Юрія Годлевського (Житомир, Україна) «Вплив штучного інтелекту на різні сфери професій» та Андрія Тужикова (Одеса, Україна) «Нова ера в матеріалознавстві (Штучний інтелект)», під час яких було представлено практичний досвід розроблення технологій ШІ та впровадження їх у освітню й наукову галузі знань.

Відповідно до програми наукового заходу було проведено майстер-клас «GPT-store. ШІ-сервіси в навчанні», після якого відбулися 4 секційні засідання, де учасники конференції  виголошували свої доповіді та ділилися практичним досвідом застосування різних сервісів ШІ. Жвавим було обговорення дискусійних питань, нових напрямків та перспектив застосування ШІ в науці та освіті.

Секція 1. Штучний інтелект в освіті.

Секція 2. Штучний інтелект у науці.

Секція 3. Штучний інтелект в економіці.

Секція 4. Нейронні мережі та машинне навчання.

Центр став співорганізатором Міжнародної наукової конференції «Штучний інтелект у науці та освіті» (AISE 2024)

Модератором секції 2 та одним з адміністраторів конференції був виконувач обов’язків завідувача відділу технологій захисту довкілля та радіаційної безпеки Центру інформаційно-аналітичного та технічного забезпечення моніторингу об’єктів атомної енергетики НАН України, доктор технічних наук, старший науковий співробітник Андрій Яцишин.

У конференції взяло участь понад 170 учасників, більше ніж 200 матеріалів (тези/статті/постери) подано до запланованого за результатами наукового форуму збірника.

Конференція AISE 2024 стала платформою для: дискусій щодо можливостей та необхідності застосування ШІ в наукових дослідженнях, освітніх практиках та економіці; розвитку інноваційних рішень у сфері ШІ; сприяння зміцненню співпраці між науковими установами, закладами вищої освіти та громадськими науковими організаціями в сфері застосування технологій ШІ для вирішення актуальних завдань та проблем у різних галузях.

Усі учасники конференції та майстер-класу зможуть отримати відповідні сертифікати після 15 березня 2024 р., завантаживши їх із гугл-диску за покликанням, що  буде розміщене на сайті конференції: https://sites.google.com/view/aise-2024.

Збірник матеріалів конференції заплановано опублікувати до 1 травня 2024 р. Виданню будуть присвоєні міжнародні ідентифікатори ISBN (онлайн) та DOI.

Організатори  вдячні всім учасникам конференції за представлені доповіді, конструктивні дискусії та обмін досвідом. До нових зустрічей!